Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Jetë dhe stil

Femra, keni probleme me kujtesën? Gjendet zgjidhja

Një studim i fundit që vjen nga Universiteti McGrill në Kanada, thotë se femrat të cilat kanë probleme me kujtesën zgjidhjen mund ta gjejnë tek seksi, i cili ndihmon në forcimin e hipokamusit, një pjesë e trurit i cili lidhet me kujtesën.

Pra, konfirmohet se seksi i shpeshtë bënë që femrat të kenë një kujtesë më të mirë.

Gjithashtu pohohet se nuk janë vetëm marrëdhëniet seksuale ato që stimulojnë pjesën e hipokampusit të trurit të femrave por edhe joga, vrapimi dhe aktivitete të tjera.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *