Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“A do të largohet Basha nëse humbet zgjedhjet e 2021?”, Fatmir Mediu jep përgjigjen e papritur: Unë do t’i kërkoj…

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i pyetur nëse kreu demokrat Lulzim Basha duhet të largohet nëqoftëse humb zgjedhjet e 2021, ka thënë se kjo nuk është një çështje që i takon atij.

I ftuar në edicionin e lajmeve në Report tv, Mediu tha se nëse opozita e bashkuar humbet zgjedhjet, ai do t’i kërkojë largimin vetes së tij, e jo Bashës.

“Unë do t’i kërkoj largimin vetes time, jo zotit Basha. Pastaj se çfarë bën zoti Basha është çështja e zotit Basha. Unë do mbaj qëndrim në raport me veten time dhe Partinë Republikane, pastaj se çfarë bën PD është çështje e PD”, tha Fatmir Mediu.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *