Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Familja me 4 anëtarë të infektuar nga koronavirusi, frikësohen banorët e lagjes, kryefamiljari i prekur shërbente sanduiçë në rrugë

Mbrëmjen e kaluar Vlora u shënua si një tjetër vatër e koronavirusit në vend. Një familje me katër anëtarë është konfirmuar me koronavirus dhe është nisur me urgjencë drejt Infektivit në Tiranë.

Bëhet e ditur se nipi 24-vjeçar ka qenë në levizje dhe dyshohet se ai mund t’i këtë infektuar.

Familja banon pranë Postës Qendrore të qytetit dhe përbëhet nga 5 anëtare, njëri prej tyre ka rezultuar negativ.

Qytetarët e Vloës tashmë ndihen në frikësuar dhe për gayetaren e Fax News Afrovita Hysah tregojnë se kryefamiljari i prekur ka punuar duke sherbyer sanduiç dhe qofte në një banak pranë rrugës.

“U tha mbrëmë për 4 persona. Nuk kam pasur muhabet, por e kam parë në lagje këtu. Sepse kishte banak. Dalim në orarin që ka përcaktuar qeveria, duke pasur edhe kujdes pe veten sepse kjo ka shumë rëndësi.

Po e dëgjuam mbrëmë, por nuk e njoh. Frikë kemi, por nuk do të dal më. Frika është, por nuk kam pasur marrëdhënie me atë familje.”- shprehen banorët.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *