Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Është kthyer në diktatorin më të tmèrrshëm”, Zhaku kthehet nga Gjermania, sfidon Ramën me parti të re

Këngëtarja Inida Gjata, e njohur ndryshe si Zhaku, thotë se do të kthehet nga Gjermania, ku dhe jeton, për të krijuar një parti politike, në vendin tonë, që sipas saj është duke shkuar keq e më keq. Ajo thotë se do të sfidojë Ramën, pasi sipas saj, ky i fundit është kthyer në një diktator, dhe këtë e tregoi me prishjen e Teatrit Kombëtar.

“Kam vendosur të kthehem në Shqipëri. Po angazhohem politikisht, po themeloj një parti. Qëllimin kam zhvillimin kombëtar, por është një parti liberale me synim zhvillimin e tregut të lirë. Nuk e prisnim nga Edi Rama.

Edi Rama që ka qenë simbol i njeriut liberal dhe njeriut progresist, nuk mund t’ja lejonte vetes të shndërrohej në diktatorin më të tmèrrshëm që kemi patur deri tani. Unë nuk e kuptoj dot se si është tjetërsuar ky njeri, dhe si i thotë mendja që është i pazëvendësueshëm dhe që rrënjët e tij janë kaq të thella.

Më duket aty sikur e kanë lënë Shqipërinë në mes të rrugës dhe është aksidentuar keq dhe është duke humbur gj.ak, dhe i vetmi njeri me makinë jam unë. Mos ta çoj në spital? Si thua?”, tha ajo në një intervistë për Adi Krastën.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close