Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Është fat i mirë për Shqipërinë që ka Ramën në krye”, Ermonela Felaj: Ja pse duhet t’i besojmë mandatin tretë

Kandidatja për deputete e Partisë Socialiste Ermonela Felaj,  përmes një interviste të dhënë për emisionin ‘Pushteti’ në FaxNews renditi arsyet pse shqiptarët duhet t’i besojnë një mandate të tretë kryeministrit Rama dhe Partisë Socialiste. Fillimisht Felaj u ndal tek figura kontraverse, me humor dhe me ironi e kryeministrit Rama, të cillin simpatizantët e PS-së dhe jo vetëm e kanë politikanin më të pëlqer për shkak të personazhit jo rutinor që ai mbart.

Gjithashtu Felaj theksoi se reformat e ndërrmara nga PS dhe të qënit pranë njerëzve janë kali i betejës së kësaj force politike për një mandate të tretë më 25 Prill.

“Ju e nisët me kryeministrin Rama, tani ai njihet për figurën e tij karizmatike, njihet për faktin se diku është dhe kontravers, njihet për humorin, për ironinë. Kjo është pjesë e të tij, nuk është një personazh rutinor dhe kjo është arsyeja që është aty ku është dhe sot është figura më e pëlqyer e simpatizantëve të Partisë Socialiste dhe jo vetëm. Në Tiranë ai ka patur mundësinë të jetë në krye të Bashkisë për tre mandate radhazi, sigurisht ka dhënë prova dhe jo më kot është mbështetur. Është një fat i mirë për Shqipërinë që në krye të vendit është Edi Rama dhe është një rast i mirë tjetër për t’i dhënë një mbështetje edi Ramës dhe PS-së për mandatin e tretë. Bilanci ynë nuk është i lidhur vetëm me punët që bëhen në kohë fushate, por përgjegjësia e të qënit në qeverisje është të qënit pranë njerëzve.

Baza e të gjitha reformave tona ka qenë pikërisht e lidhur me atë çka njerëzit presin nga ne dhe nuk ka sektorë në ekonomi dhe në jetën shoqërore që most ë jetë prek nga një reform e ndërmarrë nga ne” tha Felaj.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.