Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Është bërë një reformë e paimagjinueshme”, Bozo zbulon pse duhet të votohet Rama: E kam parë çfarë ka bërë në këto 8 vite…

Inxhinierja Luljeta Bozo ka mbajtur fjalën e saj në nisjen e fushatës së socialistëve, ku kërkoi që shqiptarët ti japin besimin Edi Ramës. Sipas inxhinieres vetëm Edi Rama dhe partia socialiste do të mund ta bëjnë Shqipërinë, dhe të çojnë përpara reformat e vështira të vendit.

“Unë e kam parë se çfarë arriti PS nqë këto 8 vite, si u rrit niveli i jetesës, shërbimeve, në të gjitha fushat ka pasur përparime, kjo është një forcë progresiste që punon për njerëzit e thjeshtë, dhe ne do të vazjdojmë të bëjmë reforma më të mëdha se ato që kemi bërë deri tani.

I gjithë programi i PS bazohet në energjinë e pashtershme të popullit tonë, dhe besimin që ka në një të ardhme më të mirë dhe më të ndritur. I ftoj të gjithë njerëzit, që të bëjnë zgjedhjet e duhura.

PS do të rilindë nga e para Shqipërinë që u shkatërrua nga një forcë natyrore. Është bërë një reformë e paimagjinueshme në drejtësi, dhe në fund ne do të jemi një vend i begatë, i ftoj të gjithë që të votojnë për këtë forcë politike, që është vetëm për popullin e thjeshtë dhe me një vizion të jashtëzakonshëm”, tha Bozo.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.