Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te Gjitha

Erion Braçe “vjell vrer” ndaj Tiranës: Tani shkoni e merreni titullin ndaj Ballshit, aty ku parapagoi basti juaj!

Erion Braçe, zv.kryeministri shqiptar, një tifoz i thekur i të kuqve, nuk e ka humbur rastin për t’i thumbuar bardheblutë, që mbrëmë mezi barazuan në derbi. Deputeti i Partise Socialiste i ka kujtuar Tiranës se Partizani e siguroi titullin pikërisht në ndeshjen direkte ndaj tyre, më 12 maj, sezonin e kaluar, ndërsa e kundërta, kësaj here, nuk u bë e mundur.

Po ashtu, një thumb edhe për humbjen e kontestuar me Bylisin në Kupë, 2-1. Braçe nuk e ka mbajtur dot zemërimin për trajnerin Sormani dhe stafin e tij italian, që e braktisën ekipin në ndeshjen më delikate, duke pasur frikë Covid-19. Ja statusi i tij i plotë në Instagram:

JU NUK DO JENI KURRE SI NE! TANI SHKONI E MERRNI TITULLIN TUAJ ME BALLSHIN, ATY KU PARAPAGOI BASTI JUAJ! A e mbani mend? E morrem titullin duke ju mundur ju, ne shtepine tuaj, me nder e dinjitet, duke u ngjitur shume lart!

Ju kurre nuk do arrini kete! As ne fushe, as ne stadiumin tuaj, madje madje as ne statistikat e yllit tuaj, tamam atij qe ju numeron gjate fashizmit, ju shuan pastaj dhe, ju numeron perseri keto 30 vitet e fundit; A jane 100 vite keto?

Vec keshtu ju dilni fitues! Si thate? 1 pike sot ishte si 3 pike! Vetem ju numeroni si ne baste! Zgjohuni! Eshte ndryshe! 5 lojtare te semure, te munguar, nje ekip nen shokun e semundjes, por kurre nuk u ankuam, nuk refuzuam, nuk ikem, qendruam, luftuam deri ne fund!

Tani dy fjale me shume; Kurre, po kurre nuk ka ndodhur qe #PARTIZANIN ta braktise kush ne mes te betejes! Kurre! E braktisen tre te huaj qe jane trajtuar ketu, ne kete vend, ne kete shtepi,
jo si punetore nen kontrate, por si miq nen zakonin me te mire te shqiptarit-shtepia ime eshte shtepia e mikut!

ATA NUK E MERITOJNE ME PARTIZANIN! Nuk iken prej semundjes, nuk braktisen betejen nga frika e infektimit; Kujtohuni, keta e nisen stervitjen ende pa u hapur vendi nga karatina plotesisht. I TREMBI DERBI! I TREMBI REZULTATI I TIJ! Iken pa provuar, pa luftuar, pa besuar tek #PARTIZANI! Ndaj nuk e meritojne #Partizanin, nuk i meritojne keta djem!”

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *