Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Qëlloi me snajper të burgosurin në burgun e Vaqarrit, rihapen hetimet për Ergys Kolaverin

Gjykata e Apelit ka vendosur të rihapë hetimet për Ergys Kolaverin, i dyshuari kryesor për tentatin me snajper ndaj një shtetasi kosovar në burgun e Vaqarrit.

Me rihapjen e h etimeve pritet të kryhet dhe kqyrja e pamjeve filmike të vilës së ish-kryebashkiakut të Kamzës Xhelal Mziu, si dhe të merren në pyetje dëshmitarët.

Gjithashtu do të bëhet një eksperiment h etimor. Kolaveri akuzohen për tentativën e vrasjes në burg të Gazmir Dacit. Ai u lirua nga qelia me vendim të gjykatës së Apelit, ndërkohë që është vendosur të qëndrojë nën mbikqyrje elektronike.

Kolaveri me vendim të Gjykatës së Krimeve të Rënda u dënua me 20 vite burgim më 16 Nëntor të 2017-ës. Krimet e rënda e shpallën fajtor për atentatin me snajper ndaj Gazmir Dacit, person me të cilin kishte hasmëri. Vendim të cilin Kolaveri e apeloi menjëherë në 2017-ën.

Seanca e ditës së sotme vendosi ndryshimin e masës së arrestit ndaj tij duke e lënë të lirë, por do të qëndrojë nën mbikqyrje.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.