Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Kërkohej në gjithë Europën ndalohet në Vlorë, kush është trafíkanti i akùzuar për próstitucion, trafík dróge dhe vjédhje me dhùnë (Emri+Foto)

Një 37-vjeçar i kërkuar në të gjithë Europën është ndaluar në Vlorë. Ai ishte shpallur në kërkim nga autoritetet italiane, pasi akùzohej për shfrytézim femrash për próstitucion.

Sipas pólicisë, Ergust Dumitru (Bubeqi), 37 vjeç, lindur dhe banues në Vlorë është dénuar në 2018 nga Gjykata e Apelit Aquila me 9 vjet e 10 muaj burg. Pas procedurave të arréstimit, Ergust Dumitru (Bubeqi) do të ekstradohet në Itali.

‘Ky person, në bashkëpunim me persona të tjerë, ka shfrytëzuar për prostitucion disa vajza rumune, duke i detyruar ato përmes dhunës që të ushtronin prostitucion në qytetet Montesilvano, Città Sant’Angelo, Silvi dhe Pescara, gjatë periudhës janar-qershor 2007’, njofton pólicia.

Ai pritet të vuajë dënimin për tre akùza pasi 37-vjeçari akùzohet për shfrytézim prostitucioni’, ‘Tráfik narkótikësh’ dhe ‘Vjédhja me dhùnë’.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *