Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Erdogan merr vendimin e papritur/ Heq shtetrrethimin e vendosur nga Ministria e Brendshme

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka marrë një vendim të befasishëm ku ka vendosur të anullojë shtetrrethimin e vendosur nga Ministria e Brendshme Turke e cila ishte njoftuar për këtë fundjav në 15 provinca.

Një masë e tillë ishte lënë në fuqi për fundjavat si dhe festat kombëtare,e cila ishte respektuar edhe për Fiter Bajram, në 24 maj.

Por presidenti turk papritmas ka vendosur ta heqë atë plotësisht!

Një ditë më parë ndërkohë u njoftua se Turqia planifikon të rikthejë fluturimet ndërkombëtare me rreth 40 shtete në muajin qershor, dhe deri më tani ka arritur marrëveshje paraprake me 15 shtete. Turqia i mbylli kufijtë në kuadër të masave për të luftuar koronavirusin.

Fluturimet e brendshme u rikthyen të hënën në disa provinca, ndërsa Ankaraja i ka lehtësuar ndjeshëm kufizimet pas rënies së numrit të të infektuarve.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.