Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Emri X Æ A-12 nuk lejohet në certifikatë lindjeje për arsye ligjore. Si do të quhet tani djali i Elon Musk

Emri i çuditshëm i djalit të Elon Musk nuk do të lejohet në certifikatën e lindjes, sipas raporteve. Sipas TMZ, çiftit nuk lejohet ligjërisht të vendosin X Æ A-12 në certifikatën e lindjes, pavarësisht se mund ta thërrasin si të duan fëmijën.

Kjo për arsye se është e paligjshme të përfshihen simbole dhe numra në emër, në çertifikatat e lindjes në shtetin e Kalifornisë. Ligji thotë që vetëm shkronjat e alfabetit mund të paraqiten në dokumentacionin zyrtar, që do të thotë se emri X Æ A-12 nuk lejohet.

Nuk dihet se si mund të shqiptohet ky emër, por një fans kishte shkruar “X Ash Archangel” dhe Elon duket se e konfirmoi atë duke e pëlqyer tweet-in.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *