Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Emri/ Furtunë në zyrat e Kadastrës, shkarkohet pa u njoftuar nëndrejtori

Mëngjesin e sotëm u raportua se drejtori i Kadastrës në Vlorë, Florian Alimadhi, është dorëhequr nga ky pozicion dhe në vend të tij është emëruar Alteo Nazëraj.(Lexo këtu)

Ndërkohë nga burime për Faxweb.al bëjnë të ditur se nga Tirana ditën e sotme kanë ardhur për të prezantuar drejtorin dhe nëndrejtorin e ri, Krenar Xhemalin. Nëndrejtori aktual Klodian Troci nuk ka pasur dijeni për lëvizjen. Shkarkimi ka ardhur si moszbatim i vendimit të gjykatës për një pronë.

Ish shefi zyres juridike në drejtorinë e Kadastres, Alteo Nazëraj është emëruar këtë të hënë, drejtori i këtij institucioni të rëndësishë. Duke pasuar në këtë detyrë Florian Almadhin, i cili u dërhoq pas 5 muajsh në krye të institucionit.

Tashme Zyra vendore e Kadastrës Vlorë do të drejtohet nga Nazëraj. Juristi i cili ka punuar si specialist në këtë drejtori prej thuajse 10 vitesh.

Ndryshimi i bërë ka për qëllim arritjen e objektivave sa më të larta të veprimtarisë së kësaj drejtorie dhe realizimin e projekteve të rëndësishme në vijim.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close