Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetEkonomiFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

EMRAT/ Kush janë 4 kandidatë për drejtor të INSTAT

Qeveria do të përzgjedhë drejtorin e përgjithshëm të INSTAT mes katër kandidaturave që kanë shprehur interes dhe plotësojnë kriteret.

Në një njoftim të fundit Kryeministria bën të ditur se në mbështetje të pikës 10, të vendimit nr.669, datë 7.11.2018, të Këshillit të Ministrave, “Për miratimin e procedurave, të kritereve të vlerësimit dhe afateve të njoftimit për përzgjedhjen e kandidaturave për t’u emëruar në pozicionin “Drejtor i Përgjithshëm i Institutit të Statistikave””, aplikantët që plotësojnë kriteret e përcaktuara në pikën 5, të nenit 16, të ligjit nr.17/2018, “Për statistikat zyrtare”, për pozicionin e drejtorit të Përgjithshëm të INSTAT-it (sipas rendit alfabetik), janë si më poshtë vijon:
Elsa Dhuli, drejtoresha në detyrë e INSTAT
Ilda Malile; ekonomiste, ish-drejtoreshë te Ministria e Financave
Jola Kepi, koordinatore pranë qeverisë
Ledjon Shahini, pedagog pranë Fakultetit Ekonomik.

Intervista e strukturuar me gojë do të kryhet më 12 shkurt 2020, në ambientet e Kryeministrisë.
Pozicioni i drejtorit të INSTAT mbeti vakant pas lëvizjes së ish-drejtoreshës Delina Ibrahimaj e emëruar në korrik të vitit të kaluar si Drejtore e Përgjithshme e Tatimeve.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *