AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Emrat e Kushtetueses/ 2 votat kundër në Kuvend, zbulohet kush është njëri nga deputetët

Me 105 vota pro Kuvendi ka emëruar dy anëtaret e reja të Gjykatës së Lartë, të cilat do të jenë Elsa Toska dhe Fjona Papajorgji. Për Elsa Toskën 105 deputetë votuan pro, 2 deputetë votuan kundër, 9 abestenim, 2 deputetë nuk votuan

Por kush janë dy deputetët që ishin të pranishëm dhe votuan kundër?

Njëri prej tyre është Adriatik Alimadhi i Ballit Kombëtar. Këtë e ka bërë të ditur vetë deputeti ndërsa shuan ‘kureshtjen’, siç thotë edhe vetë ai.

Në seancën plenare të ditës së sotme në votimin e kandidatëve për antar të Gjykatës Kushtetuese  ishin dy vota kundër. Për të shuar kureshtjen njëra prej këtyre votave isha unë”, shprehet Alimadhi.

Me 105 vota pro, Kuvendi zgjedh 2 anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *