Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Emrat e Kushtetueses/ 2 votat kundër në Kuvend, zbulohet kush është njëri nga deputetët

Me 105 vota pro Kuvendi ka emëruar dy anëtaret e reja të Gjykatës së Lartë, të cilat do të jenë Elsa Toska dhe Fjona Papajorgji. Për Elsa Toskën 105 deputetë votuan pro, 2 deputetë votuan kundër, 9 abestenim, 2 deputetë nuk votuan

Por kush janë dy deputetët që ishin të pranishëm dhe votuan kundër?

Njëri prej tyre është Adriatik Alimadhi i Ballit Kombëtar. Këtë e ka bërë të ditur vetë deputeti ndërsa shuan ‘kureshtjen’, siç thotë edhe vetë ai.

Në seancën plenare të ditës së sotme në votimin e kandidatëve për antar të Gjykatës Kushtetuese  ishin dy vota kundër. Për të shuar kureshtjen njëra prej këtyre votave isha unë”, shprehet Alimadhi.

Me 105 vota pro, Kuvendi zgjedh 2 anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *