Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Emocionuese/ Gruaja me koronavirus lind vajzë, i infektuari i parë me Covid-19 bëhet baba

Ai u lirua pak më shumë se dy javë më parë, pas një muaji në spital. Mattia, të cilin italianët e njohin si ‘pacienti’ i epidemisë së koronavirusit në të gjithë Italinë, u bë baba.

Gruaja e tij Valentina, e cila si ai ishte infektuar dhe ishte futur në spital në muajin e tetë të shtatëzanisë, por duke u shëruar para burrit të saj, lindi vajzën e tyre të parë në spitalin Saço në Milano, Giulia.

38-vjeçari nga Codogno, i cili më 20 shkurt ishte klasifikuar si i infektuari i parë në Itali, ishte larguar nga spitali San Matteo në Pavia, pas shumë ditësh në kujdes intensiv. Madje edhe pas shumë dhimbjesh, gjatë shtrimit në spital ai mësoi për vdekjen e babait të tij, viktimë e Covid-19.

Menjëherë pas daljes së tij nga spitali, Mattia tha: “E vetmja dëshirë që kam është të jem në gjendje të marr pjesë në lindjen e vajzës time. Mjekët më sigurojnë që do ta bëj”. Dhe kush e di nëse ai vërtet mund të përmbushte dëshirën e tij.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *