Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Emërohet drejtori i ri i Policisë së Tiranës (Emri)

Dy javë pas shkarkimit të Kastriot Skënderajt, Rebani Jaupi është emëruar drejtor i Policisë së Tiranës.

Derimë tani Jaupi mbante postin e zv. drejtorit të Policisë së Shtetit.

Kujtojmë se vendimi për lirimin nga detyra të Skënderajt, erdhi nga kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Në media u tha se kjo ndodhi për shkak të përplasjeve të familjarëve me përmbarimin në zonën e Petro Ninit, mirëpo një tjetër tezë ishte ajo se Skënderaj nuk kishte pranuar që të largonte me dhunë nga rruga banorët e Astirit. (LEXO KETU) 

Jaupi më herët ka mbajtur dhe postin e Shefit të Sektorit për Krimin Ekonomik e Financiar, në Drejtorinë për Krimin Ekonomik e Financiar në Drejtorinë e Policisë së Shtetit.

(E.K/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *