AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Emërimet në drejtësi, Basha takon nesër delegacionin e Komisionit të Venecias

Nesër në orën 8:15 në ambientet e Hotel Rogner, Kryetari Basha do të takohet me delegacionin e Komisionit te Venecias për ceshtjen e emerimit të anetarëve të Gjykates Kushtetuese.

akimi është në formën e një mengjesi pune. Kryetari Basha është në krye të delegacionit të opozites të përbërë nga nenkryetari i LSI, Petrit Vasili, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi dhe ish deputeti Oerd Bylykbashi.

Pas takimit kryetari Basha do të ketë një komunikim me gazetaret.
Komisioni i i Venecias ka mberritur sot në Tiranë në kuadër të emërimeve në Gjykatën Kushtetuese e cila shkaktoi një përplasje mazhorancë- Presidencë vitin e kaluar. ështe e disata herë që ky komision vjen në Tiranë me kerkesë të palëve për te zgjidhur ngericn e krijuar me instituacionet e reja të drejtësisë.

Në axhenden e takimeve ky komision ka zhvilluar takim diten e sotme me Kryetarn e shtetit Meta, kryeparlamentarin Ruçi, anëtarët e komisionit hetimor parlamentar, Arta Vorpsi dhe kreu i KED Ardian Dvorani.

R.G/FAXWEB.AL

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *