Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Tèrror me ármë në Elbasan, policia jep detajet e fundit: 71- vjeçari u kônfliktua me gruan. Mbërrijnë RENEA dhe FNSH

Një person i moshuar, i identifikuar si Lefter Zhidru 71 vjeç prej më shumë se gjysmë ore po t errorizon qytetin e Elbasanit duke qëlluar në drejtim të pôlícisë e cila shkoi fillimisht pas një sinjalizimi për një k ônflikt brenda familjes, ndërsa policia ka nxjerrë nga banesa ish-gruan dhe vajzën e tij 14-vjeçare.

Ngjarja mori përmasa dhe më të mëdha pasi nga të sh tënat mbetën të plágôsur 2 të rinj të cilët sipas burimeve zyrtare janë jashtë rrèzikut për jetën.

Në lidhje me këtë ngjarje policia ka sqaruar se ka qenë vetë bashkëshortja e autorit (i cili në raportimet për faxweb thuhet se vuan nga probleme të shëndetit mendor), e cila ka njoftuar pôlícinë pas një kônflíkt mes tyre.

Gjithashtu burimet zyrtare të pôlícisë bëjnë me dije se në ndihmë të pôlicisë lokale kanë shkuar forcat RENEA dhe FNSH. 71 vjeçari vijon të qèllôjë mbi èfektivët e cila ka vënë një perimetër sígùrie për të shmangur íncídente të tjera të rèndá.

Njoftimi i plotë:

Më datë 24.09.2020, rreth orës 13:20, në lagjen “11 Nëntori”, Elbasan shtetasja F. Zh., ka patur një kônflikt me bashkëshortin e saj, shtetasin Lefter Zhidru, 71 vjeç, i cili në momentin që ka shkuar Pôlicia është futur në banesë dhe ka q ëlluar dhe vijon të që llojë me á rmë z jarri kállásh në drejtim të fôrcave të Pôlícisë.

Forcat Shqipônja dhe Patrullat e Përgjithshme janë pozicionuar dhe kanë vendosur perimetrin e sígurisë dhe vijojnë t’i bëjnë thirrje këtij shtetasi të dorëzohet, i cili vijon të bëjë r ezistencë duke qëlluar vazhdimisht në drejtim të Policisë.

Si pasojë e të shtënave janë plágôsur jashtë rr ezikut për jetën dy shtetas, L. S., 22 vjeç dhe A. K., 21 vjeç, kalimtarë të rastit, në momentin që ky shtetas ka filluar të qèllônte me ármë në drejtim të Pôlicisë.

Në ndihmë të Pôlícísë lokale janë nisur menjëherë forcat e FNSH dhe të RENEA-s, për të bërë n eutralizimin dhe kapjen e shtetasit që vijon të q ëllojë me armë në drejtim të Policisë.

Banesa nga e cila po q ëllon ky shtetas është e rrethuar dhe Policia ka vendosur një perimetër të gjerë rrethimi, për të parandaluar d ëmtimin e kalimtarëve të tjerë të rastit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *