Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

Ekzekutohet me dy plumba një shqiptar në Belgjikë, 31-vjeçari u qëllua nga dy persona në një parking(EMRI)

Një shqiptar është ekzekutuar në Belgjikë nga dy persona në një parking. Viktima shtë Kreshnik Gjini 31-vjeç, ai u qëllua me dy plumba në një parking. Ngjarja ka ndodhur në Abbey Forest.

Krimi dyshohet se ka ndohur për motive. Viktima përdorte identitetin Niko K.

Mediat belge shkruajnë se shtetasi Niko K., 31- vjeç me origjinë shqiptarë punonte si kamerier në lokalin ku ndodhi vrasja.

Ngjarja ndodhi rreth orës 0:30 të natës të martën. Lidhur me ngjarjen, autoritetet lokale kanë shpallur në kërkim dy persona. Shqiptari ka qenë në kërkim të mjetit të parkuar në “Forest Abbey” që ndodhej pak metra larg kafes ku ai punonte si kamerier.

“Viktima vdiq në vend, pas dy të shtënave që ai mori”, tha zëdhënësi i zyrës së prokurorit publik të Brukselit, Ine Van Wymersche, në një deklaratë për mediat vendase. (B.H/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close