Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

“Eh, Fuati, e pashë njëherë në rrugë, pastaj më ka gjurmu”, aktorja Zyliha Miloti, flet për bashkëshortin

Zyliha Miloti është një nga aktoret më brilate dhe mw tw dashura të skenës sw artit shqiptare. Aktorja e madhe e humorit, me gjysmë shekulli karrierë artistike në Teatrin e Estradës dhe me më shumë se 250 premiera shfaqjeje e ftuar tek “Rudina”, ka rrefyer për humbjen e bashkëshortit të saj, Fuat Miloti, i cili u nda nga jeta 8 vite më parë.

“Eh, Fuati ka qenë baterist, piktor me zanat, baterist në estradë. Si duket më ka pëlqy që e vogël unë shkoja gjithmonë e shoqërume. E pashë në bateri, ishte simpatik. Si duket e nin zemra zemrën, a ku di unë. E pashë edhe rrugë njëherë, pastaj më ka gjurmu. Unë kam qenë në Shirokë, shumë e re kam qenë por shumë e rritur para kohe. U fejuam e jetuam të lumtur. Ka qenë i jashtëzakonshëm, modern, famailja Miloti në Shkodër është shumë e mirë, intelektuale, muzikantë. Është dinastia e Milotëve, mund të jemi 15 familje që jetojmë në të njëjtin truall”, tha aktorja e madhe.

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (54%, 13,627 Votes)
  • PS (28%, 7,116 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,218 Votes)
  • LSI (5%, 1,228 Votes)
  • Të tjera (4%, 1,015 Votes)

Total Voters: 25,204

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.