Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

A duhet ta bëjnë politikanët testin e drogë? Përgjigjet ish-deputeti

Ish-deputeti Edmond Panariti i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, duke komentuar video skandalin e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, ku shihet duke thithur kokainë, u shpreh se është pro testit të drogës për politikanët.

Panariti u shpreh se pavarësisht se po trajtohet si një fenomen i veçuar, kjo vjen në vrazhdën e kryebashkiakëve të cilët tashme janë të implikuar në vepra kriminale.

“Është qesharake, gjithë kjo po shndërrohet si një dramë janë 6 kryebashkiakë nën akuzë. Dhe janë të vëretëuar edhe implikimet e tyre kriminale. Nuk i kanë deklaruara as në formularët e dekriminalzimit. Kjo përbën vepër kriminale. Ku shfaqet në një video. Pavarësisht se po trajtohet si një fenomen i veçuar është në vrazhdën e skandaleve që ka përfshirë bashkitë e këtij sistemi monist.

Pse jo duhet ta bëjnë testin e drogës. Për mendimin tim funksione të tilla kur bëhet fjalë edhe për integritetin moral edhe kjo është pjesë e mekanizmit vlerësues.

Është e vështirë që nëpërmjet monstrave të gjakut të gjendet, nëse ka një periudhë kohe që nuk merr drogë. Këto mund ta ndërpesin në mënyrë që në testin e rradhës dalin të pastër. Testi do ta nxjerri të pastër sepse ai ka pasur kohën për ta pastruar.”- u shpreh Panariti.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *