Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Me kufizime për shkak të pandemisë së Covid-19/ Rama njofton vendimin e rëndësishëm për lokalet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme në vizitë në bizneset, ku sipas tij tashmë janë çliruar nga tatim fitimi, TVSH-ja dhe vizitat e inspektorëve.

Sipas Ramës tashmë do të bëhet vetëm mbikqyrje kundër punës së zezë dhe se Shqipëria si në asnjë vend tjetër do të jetë pa taksa për biznesin e vogël deri në 2029.

Ndërkohë nga Vlora Rama njoftoi se sot do të dalë vendimi për hapjen e lokaleve edhe brenda.

“I thërrisni pak mendjen, dhe i rrisni pak rrogën. Shqipëria si asnjë vend tjetër pa taksa për biznesin e vogël deri në 2029. Sot do të dalë njoftimi i ministrisë së Shëndetësisë për hapjen brenda të lokaleve. Se është problem tani që fillon koha më e ftohtë. Por duke respektuar masat, mos e merreni me shaka Covid-in. Larg qoftë për secilin. Të jeni mirë dhe shëndet. Puna mbarë”. tha Rama.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *