Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

E bujshme/ Edi Rama në axhendë takim me Ramush Haradinajn, reagon kryetari i AAK-së

Pas disa kohësh që kur se marrëdhëniet e tyre janë më të brishta se kurrqë dhe vijon një proces fgjyqësor në Prishtinë, kryeministri Edi Rama ka parashkuar në axhendën e takimeve për ditën e nesërme në Kosovë edhe Ramush Haradinajn.

Ndërkohë që në axhendën e mëposhtme figuron edhe emri i GHaradinajt për t’u takuar me Ramën, ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i AAK-së, ka deklaruar se nuk do ta zhvillojë takimin me Ramën.

Haradinaj ndër të tjera tha se ka pasur interesim nga ana e Ramës për t’u takuar, por që s’ishte e njëjta gjë edhe nga ana e tij, ndërsa ironizoi me një deklaratë të kryeministrit shqiptar, i cili e kishte quajtur atë të paditur.

“I paditurin nuk mund të takohet me të diturin”, tha Haradinaj.

Në ditën e dytë vizitës në Prishtinë kryeministri Rama do të zhvillojë këto takime:
Në orën 9:00 me Isa Mustafën. Në orën 11:00 Ramush Haradinaj. Në orën 12:00 Begjet Pacollin. Në orën 13:00 Shpend Ahmetin. Në orën 14:00 kryeministri Rama do të zhvillojë një konferencë për mediat nga Prishtina.

Ndërkohë ditën e sotme Rama i nisi takimet me kreun e Nismës socialdemokrate, Fatmir Limajn, për të vijuar me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin dhe më pas Presidentin Hashim Thaçin, ndërsa ka pranuar ftesën të darkojë në një nga restorantet e Prishtinës me Kadri Veselin dhe Hashim Thaçin

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.