Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Edi Rama i ofron postin e rëndësishëm Eni Vasilit, vendimi firmoset nga Braçe

Gazetaja Eni Vasili nga sot do të mbajë një post të rëndësishëm në administratë, pasi Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për emërimin gazetares Vasili në postin e këshillit të statistikave i njohur ndryshe si INSTAT.

Eni Vasili do të jetë në rolin e përfaqësueses së medias, ku mësohet se posti i rëndësishëm i është ofruar edhe nën/kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, që do të jetë përfaqësues i organeve të vetëqeverisjes vendore.

Vendimi është firmosur nga zv/kryeministri Erion Braçe në mungesë të kryeministrit Rama dhe ka hyrë në fuqi më datën 10 prill 2019.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *