Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Edi dhe Linda Rama mbërrijnë dorë për dore për të kryer homazhe pë Bashkim Finon

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në homazhet që po mbahen në ‘Pallatin e Kongreseve’ në nderim të Bashkim Finos, deputetit, ish-kryeministrit dhe ministrit socialist, i cili u nda nga jeta si pasojë e Covid 19, në moshën 59-vjeçare.

Rama shoqërohej në këto homazhe nga ana e bashkëshortes së tij Linda Rama, ndërsa nuk ka preferuar të flasë për gazetarët.

Dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të Finos, ndërsa institucionet shtetërore kanë ulur flamujt në gjysmë shtizë.

Homazhet kanë nisur në Pallatin e Kongreseve që prej orës 12:00, dhe do të vazhdojnë deri në orën 16:00, kur do të bëher dhe përcjellja për në banesën e  fundit të të ndjerit.

Homazhe në nderim të Finos kanë kryer sot më herët presidenti Ilir Meta, kreu i PD-së Lulzim Basha, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, si dhe përfaqësues të tjerë socialistë.

Rama do të shkruante në rrjetet sociale për vdekjen e Finos: E pabesueshme, po shumë fatkeqësisht e vërtetë, miku im, miku ynë i mirë Bashkim Fino nuk jeton më! Nuk kam fjalë.

Sot për familjen tonë të madhe është një ditë zie, aktivitetet tona elektorale do të ndalen, në nderim e kujtim të vëllait tonë të dashur.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.