Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Edhe Aneta ta shkruajë Kushtetutën, Rama nuk fiton”, Kryemadhi zbulon për çfarë i pyeti Basha ambasadorët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se opozita do të marrë pjesë në Këshillin Politik. Kryemadhi shtoi se tri ambasadorët i ka pyetur Basha disa herë dhe ata kanë thënë se i qendrojnë marrëveshjes së 5 qershorit.

“Ulja në Këshillin Politik u bë për pikën me nevralgjike, që është hapja e negociatave. Moshapja e negociatave do të thotë izolim total i Shqipërisë. Do të thotë që shqiptarëve t’u kthehen vizat.

Nesër besoj se do marrim pjesë në Këshillin Politik. Nuk ka asnjë arsye për të mos marrë pjesë. Ai thotë se nuk i kam ndryshuar koalicionet në Kod Zgjedhor. Në marrëveshjen e 5 qershorit, që është miratuar, janë nenet për koalicionet parazgjedhore,” tha Kryemadhi. “Tri ambasadorët i ka pyetur sot Basha disa herë dhe ata i kanë thënë se i qëndrojnë marrëveshjes së 5 qershorit,” tha Kryemadhi.

“Edhe Aneta ta shkruajë Kushtetutën, Rama nuk del fitues. Sot, edhe 40 mandate nuk i merr. Sot, opozita kishte 86 mandate me koalicione. Me këto veprime do na i çojë në 100 mandate. Nuk ka asnjë kalkulim që e nxjerr atë fitues,” tha Kryemadhi në Syri.net.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.