Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashShowBizTe FunditTe Gjitha

E trishtë, ndërron jetë këngëtari dhe kompozitori i njohur

Këngëtari dhe kompozitori italian Fred Bongusto ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 84 vjeçare.

Këngëtari njihej më së shumti me pseudonimin e tij të artit Alfredo Antonio Carlo Buongusto.

Siç shkruajnë mediat italiane ai kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë. Funerali i tij do të mbahet me datën 11 nentor në Bazilikën Santa Maria në Montesanto.

Fres Bongusto u bë shumë popullor në vitet ’60 dhe ’70. Kënga që e bëri të njohur dhe jashtë kufijve të Italisë ishte ‘Una rotonda sul mare’.

Ndër këngët e tjera të tij më të njohura janë “Malaga”, “Spaghetti a Detroit” dhe “Prima c’eri tu”.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *