Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashJetë dhe stilShëndetiTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

E TMERRSHME/ Djali 12- vjeçar dhe vajza 14- vjeçare rrëmbejnë armët dhe sulmojnë policinë, përfundon tragjikisht për ta (VIDEO)

Dy fëmijë të moshës 12 dhe 14 vjeçare u përfshinë në një shkëmbim zjarri me policinë pasi kishin ikur nga shtëpia, duke hyrë në një shtëpi tjetër dhe duke vjedhur disa armë.

Djali, i armatosur me një AK-47 dhe vajza e armatosur me një armë gjahu, qëlloi policinë e cila u përball me ta jashtë një shtëpie në Enterprise, Florida, të martën.

Vajza u qëllua dhe u plagos nga policia pasi ajo u drejtoi një armë gjahu oficerëve dhe pasi iu nënshtrua një operacioni ishte në një gjendje të qëndrueshme në spital, sipas policisë.

Pamjet e kamerës së trupit tregojnë se si oficerët fshiheshin pas pemëve ndërsa fëmijët qëllonin me plumba drejt tyre. Klipi gjithashtu tregon momentin kur vajza u qëllua, e cila u mjegullua nga policia.

Në një deklaratë, Zyra e Sherifit të Qarkut Volusia, oficerët e së cilës u përgjigjën në vendngjarje, thanë: ‘Djali 12-vjeçar, i armatosur me një AK-47, më në fund uli armën pak më vonë dhe nuk u plagos.’

Sherifi Mike Chitwood shtoi se fëmijët ‘po dilnin për të vrarë policë’, raporton Reuters. Akuzat e paspecifikuara ndaj fëmijëve janë në pritje, sipas departamentit të sherifit.

Autoritetet thonë se fëmijët ikën nga Shtëpia e Fëmijëve Florida United Methodist në Enterprise të martën pasdite. Disa orë më vonë, ata hynë në një shtëpi dhe kalimtarët raportuan se dëgjuan zhurmën e thyerjes së xhamit që vinte nga shtëpia dhe njoftuan policinë.

Oficerët rrethuan shtëpinë dhe u pritën me armë zjarri në drejtim të tyre. Pasi situata ishte zbutur, policia thotë se ata gjetën një armë, një armë gjahu dhe një AK-47, së bashku me një sasi të madhe municioni, brenda shtëpisë.

Gjatë 35 minutash kishte katër shkëmbime armësh, sipas policisë. ‘Deputetët bënë gjithçka që mundën sonte për të de-përshkallëzuar, dhe ata pothuajse humbën jetën nga një 12-vjeçar dhe një 14-vjeçare, tha sherifi Chitwood.

Sherifi tha se vajza ka një rekord kriminal dhe u arrestua vitin e kaluar për zjarrinvënie. Gjatë një konference për shtyp të mërkurën, Chitwood kritikoi sistemin e drejtësisë për të mitur në Florida si të ‘prishur’.

Ai pretendoi se shkelësit e dhunshëm adoleshentë shpesh futen në shtëpi në grupe që nuk kanë trajnimin e duhur për t’i trajtuar ato. Ai tha se vajza e përfshirë në të shtënat nuk duhej të ishte futur në shtëpinë nga u arratis.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.