Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

E tërhoqën zvarrë duke e futur në makinë, detaje tronditëse nga rrëmbimi i të mitës në Tiranë

Një mesazh ka mbërritur në redaksinë e Faxweb.al me anë të të cilit denoncohet se është rrëmbyer një vajzë 13-vjeçare.

Sipas denoncuesit, e mitura, identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur është rrëmbyer rreth një orë më parë në rrugën “Ndre Mjeda” tek ish-Parku i Autobuzave.

“Ju njoftoj që këtu tek ish-Parku i Autobuzave në Tiranë, rruga “Ndre Mjeda” kanë rrëmbyer një fëmijë, vajzë e moshës 13-vjeçe. Ngjarja ka ndodhur rreth një orë më parë”, shkruhet në mesazhin e qytetarit që na ka shkruajtur. Ndërkohë për këtë ngjarje nuk ka një njoftim nga ana e Policisë apo prindërve të saj.

Faxweb.al raportoi vetëm pak minuta më parë mbi rrëmbimin e një 13-vjeçareje në Tiranë, në rrugën “Ndre Mjeda” ku përmes indices nga një mesazh dërguar nga një qytetar zbuluam se ngjarja qëndron.

Nga burimet mësohet se 13-vjeçarja emri i të cilës ende nuk është bërë i ditur, ka qenë duke u kthyer nga shkolla bashkë me motrën e saj ndërsa dëshmitarët kanë thënë se sapo kishte zbritur nga furgoni që i transportonte.

Motra e cila ndodhej me vajzën e rrëmbyer, ka ngritur alarmin duke lajmëruar gjyshen e saj ndërsa ka treguar se minorenja është tërhequr me forcë dhe pa dëshirën e saj në një makinë ngjyrë e kuqe, tip “Fiat”.

Mësohet po ashtu se ka enë edhe vetë gjyshja e tyre që e ka parë gjithë skenën, e cila ndodhej në katin e katërt duke pritur mbesat të dilnin nga fugoni i shkollës për në shtëpi.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close