Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

E tepron Anglia, shënon 5 gola ndaj Panamasë që në pjesën e parë

Anglia e ka mbyllur me goleadë pjesën e parë përballë Panamasë. Kombëtarja e “Tre Luanëve” ka shënuar plot 5 gola.

Goli i i parë u shënua në minutën e 8’ me Stones, ndërsa  në minutën e 22’ nga pika e bardhë e penalltisë shënon Harry Kane. Ndërkohë 14’ minuta më  vonë ishte Lingard, ku lëshoi predhën dhe sfera përshëndet për herë të tretë rrjetën e Panamasë.

Katër minuta më vonë vinte edhe goli katërt i sfidën me autor Stones, ndërsa të pestën sërish Kane do të çonte topin në rrjetë duke ndezur kështu edhe garën për golashënuesin e Botërorit.

Harry Kane ka barazuar Crictiano Ronaldon dhe Romelu Lukaku të Belgjikës, të cilët kanë shënuar nga katër gola secili. Panamja është dorëzuar totalisht, ndërsa anglezët janë të papërmbajtshëm.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.