Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

E sulmuan me vezë në hyrje të kryeministrisë, flet Hoti: Porositësit duan ta izolojnë Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pasi u sulmua me vezë paraditen e sotme, në hyrje të godinës së qeverisë.

Hoti është shprehur se porositësit e këtij veprimi duan që ta mbajnë Kosovën të izoluar nga miqtë ndërkomvërtarë.

Sipas tij, Qeveria e re, me LDK-në brenda si partner kyç, nuk bënë kompromis me miqësinë me SHBA-në.

“Sinjalet e qarta nga Qeveria e re se krimi ekonomik, zhvatja dhe kapja e shtetit po marrin fund i kanë trishtuar ata që na kanë mbajtur të izoluar. Ne nuk do të lejojmë që raportet me miqtë tanë të nëpërkëmbën për interesa elektorale. Ne jemi të vendosur t`i japim vendit zgjidhje, bashkë me miqtë tanë”, ka shkruar ai në Facebook.

Kujtojmë se në ditët e fundit ndaj qeverisë së Kurtit janë shtuar presionet për heqjen e taksës, ndërkohë që numri 1 i qeverisë kosovare është shprehur se ajo do të pasohet me marrëdhënie reciprociteti.

“Taksën s’bon me e hek”, goditet me vezë zv.kryeministri i Kosovës (Video kur tenton shmangien)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *