AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

E papritur/ Presidentja kroate befason të gjithë, shfaqet në krah me sportistin nacionalist serb: Burrë e atlet i madh…(FOTO)

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar Kitaroviç është një nga mbështetëset e zjarrta të kombëtares kroate e cila tashmë ka arritur kulifikimin historik për në finale e Kupës së Botës.

Por një veprim i saj i fundit duket se do të shkaktojë irritim në Kroaci. Kitaroviç është shfaqur në foto me tenistin serb Novak Djokovic të cilin e ka uajtur burrë dhe atlet të madh, madje ajo i ka uruar atij edhe suksese për ndeshjen me tenistin spanjoll Rafael Nadal.

Megjithatë ky postim i presidentes kroate me siguri se është si përgjigje ndaj deklaratës së Djokovic i cili tha dy ditë më parë se është tifoz i Kroacisë në Botëror.

(B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.