Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

E ngarkuara me punë e SHBA, takim me Metën në Presidencë

E ngarkuara me punë ne Ambasadën Amerikane në Shqipëri, Leyla Moses-Ones ka nisur një takim në presidencë me kreun e shtetit, Ilir Metën.

Temë e këtij takimi mendohet se është situata politike në vend ku ndërkohë që Kuvendi po diskuton për pikën e rendit të ditës për shkarkimin e Metës nga posti i presidentit pas vendimit të këtij të fundit për ç’dekretimin e 30 Qershorit si datë për zgjedhjet vendore.

Ndërkohë nga ana tjetër, mazhoranca vijon të jetë këmbëngulëse dhe e vendosur për realizimin e zgjedhjeve me 30 Qershor.

Sot në Kuvend, në orën 12:00, Edi Rama ka paralajmëruar se do të flasë për këtë çështje ndërkohë që PS ka paraqitur një mocion dhe rezolutë kundër Presidentit.

Po sot, në orën 17:00, pas këtij debati, Presidenti Ilir Meta ka njoftuar mbajtjen e një konference shtypi.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *