Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaTe FunditTe Gjitha

E kërcënoi me raketa, Trump i vë një pseudonim Kim Jong Un-it

Pas kërcënimeve me raketa nga Koreja e Veriut, presidenti amerikan Donald Trump ka një pseudonim të ri për udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

Pas bisedimeve me presidentin e Koresë së Jugut, Moon Jae-in, përmes një deklarate në tëitter Trump e ka quajtur liderin e Koresë së Veriut “Rocket Man” ose “burri raketë”

“E pyeta se çfarë po bën ‘Rocket Man’. Linjat e gjata të gazit që formohen në Korenë e Veriut. Shumë keq!”, shkruante Trump.

Sipas mediave amerikane, dy kryetarët e shteteve folën për përshkallëzimin e tensioneve në Gadishullin Korean. Në këtë takim ata ranë dakord të vendosin sanksione më të mëdha për Korenë e Veriut pas fillimit të raketave të saj të fundit. Mirëpo etiketimi “Rocket Man” ka sjellë shumë reagime në publik. (D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *