Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“E kanë në gjak dembelizmin”, gazetari për shqiptarët: Është tipar i fituar nga otomanët

Gazetari Dritan Hila u shpreh në studion e emisionit që drejoton “Arena” se shqiptarët janë dembelë dhe kjo është pasuar nga koha automane.

Një reagim i tillë i gazetarit erdhi pas deklaratës së pedagogut dhe aktivistit të njohur Erion Kristo I cili tha se ndër të tjera se të gjithë në Shqipëri thonë “sa do të fitoj unë. Janë bërë kapitalistë të paparë”

Pjesë nga biseda:

Erion Kristo: Shohim të rinj që grinden për hiç mos gjë dhe janë të gatshëm ti nxjerrin sytë njeri-tjetrit, për muhabete kot. Por nuk ndodh kurrë që të kemi këtë nivelin e solidaritetit njerëzor përballë të keqes, përballë sëmundjes, përballë pamundësisë. Ka një stepie të studentëve. Të gjithë thonë sa lekë do fitoj unë nga kjo gjë.  Janë bërë kapitalistë të paparë.

Dritan Hila: Janë dembelë. Shqiptarët e kanë në gjak dembelizmin që nga koha automane.

Erion Kristo: Po të njëjtët shqiptarë në botë nuk qenkan dembelë. Shqiptarët në botë nuk janë dembelë në politikë sepse po konkurojnë në Evropë. Është çështja e motivimit.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *