Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

E FUNDIT/ Fax News siguron shkresën, grupi i Shullazit ankesë ONM dhe KPK për gjyqtaren Saida Dollani

Grupi i Emiliano  Shullazit  ka paraqiturn një ankesë në ONM dhe KPK për gjyqtaren Saida Dollani, ndërkohë që  për ankimimin ky grup i është  drejtohet edhe KLGJ-së.

Ata argumentojnë se, Dollani ka kryer shkelje ligjore ndaj kërkesa të tyre dhe kanë kërkuar të kryen veprimet ligjore për shkeljet.

Ankuesit janë:

KERKUES : Emiljano Shullazi, aktualisht i paraburgosur ne IEVP Jordan Misja (Burgu 313) Tirane.

Gilmando Dani, aktualisht i paraburgosur ne IEVP Jordan Misja (Burgu 313) Tirane.

Endrit Zela, aktualisht i paraburgosur ne IEVP Jordan Misja (Burgu 313) Tirane.

Blerim Shullazi, aktualisht i paraburgosur ne IEVP Jordan Misja (Burgu 313) Tirane.

Përmes kësaj ankese prej 10 faqesh, drejtuar ONM dhe KPK, ata kanë argumentuar se kanë humbur besimit tek Dollani se mund të tregohet e paanshme në gjykimin e tyre.

Sipas tyre, gjyqtarja ka shfrytëzuar autoritetin e saj si kryetare e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, ka shkelur ligjet për procedurat e krijimit të trupës gjykuese, si edhe  ka ushtruar presion mbi gjyqtarët që shqyrtojnë kërkesat e saj.

 

 

 

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *