Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

E FUNDIT/ Atentati ndaj Arjan Ndojit, Prokuroria zbardh prova që fundosin Redjan Rrajën

Prokuroria ka administruar akt easpertizën e AND-së së Redjan Rrajës, të afërmit të deputetit socialist, Rrhaman Rraja, që është arrestuar pasi dyshohet tëketë marrë pjesë në atenttin ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja.

Nga ekspertia është provuar se gjyurmët e gjetura në makinë përputhen me ato të rrjaës Prova të reja për Redjan Rrajën pas administrimit të aktekspertizës së AND-së.

Mësohet se nga tri sende të marra në makinë, kanë përputhje me gjurmët e Redjan Rrajës c’ka tegon se dëshmia e dhënë prej tij para autoriteteve ka qenë jo e saktë.

Redjan Rraja, i arrestuar i vetëm për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, është lënë në burg nga Gjykata e Apelit.

I afërmi i deputetit socialist Rrahman Raja, është i arrestuari i vetëm derimë tani për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, dhe Rrumit, që u krye të premten e kaluar në Shkozet të Durrësit.

34-vjeçari u arrestua teksa ishte duke u larguar nga Shqipëria, përmes pikës së kalimit kufitar të Murriqanit. Deri në momentet që flasim Rraja nuk ka pranuar që të ketë lidhje me ngjarjen, pavarësisht se policia pretendon se ka prova shkencore që vërtetojnë implikimin e tij.

Dyshimet janë që në një nga maskat e gjetura në makinën e autorëve, të ketë pasur gjurmë ADN-je të Rrajës.

Mbetet e paqartë lidhja e Rrajës me personat që gjendeshin në makinën e Ndojës, dhe nuk dihet as nëse ai ka pasur konflikte të mëparshme me ndonjërin prej tyre.

Kujtojmë se pak ditë ps atentatit, ndërroi jetë në spitalin e Traumës, Andi Malokut, shoferi i Arjan Ndojës,

Akuza e vrasjes “kundër dy ose më shumë personave”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë” do të kthehet në atë të vrasjes nëse provohet se Rraja është fajtor. Ndërkohë mbeten në fuqi akuzat për  “Vrasja e funksionarëve publikë”, e mbetur në tentativë, që lidhet me prokurorin Arjan Ndoja dhe  dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *