Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pòlicia i vuri gjurin në fyt dhe e vráu, e dashura e njeriut me ngjyrë bën thirrje për pròtestat: Ai do të donte paqe!

Partnerja e George Floyd, 47-vjeçarit afrikano-amerikan që humbi jetën gjatë një árre.stimi pò.licor në Minneapolis, Minesota ka bërë thirrje që dhù.na të marrë fund. Njerëzit janë ngritur në prò.testa duke shkaktuar dhù.në dhe zjá.rre në të gjithë vendin për vrasjen e tij ndërkohë që pò.licia ka humbur kontrollin.

Courtney Ross kërkoi në emër të partnerit të ndjerë se duhet të përfundojë sepse ai donte dashuri dhe paqe. “Të zgjohej këtë mëngjes duke parë Minneapolis në zj.árr, do të ishte diçka që do ta shkatè.rronte Floyd. Ai e donte qytetin. Ai erdhi këtu nga Houston dhe qëndroi për njerëzit dhe ju jepte atyre shumë mundësi. Ai ishte për dashurinë dhe për paqen”, tha Ross.

Vdèkja e Floyd solli prò.testa të mëdha dhe ngriti sërish diskutimin për racizmin në ShBA. Më 25 maj, u árre.stua sepse thuhej se kishte përdorur 20 dollarë të falsifikuar për të bërë blerje në një dyqan. Kur ndodhej në parabù.rgim, njëri prej oficerëve i vuri gjurin në qafë për 7 minuta, pas të cilës humbi vetëdijen dhe ndërroi jetë.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close