FlashSportTe FunditTe Gjitha

E bujshme/ Zidane gati të japë dorëheqjen nga Real Madridi

Jemi vetëm pak orë larg startit të sezonit të ri në La Liga dhe Real Madridi ende nuk duket gati. Klubi i njohur spanjoll ka bërë disa goditje të fuqishme në merkaton e verës, por sërish duket se ka probleme.

Trajneri Zidane nuk është i lumtur me afrimet e merkatos dhe sipas mediave britanike, ai ndihet i “tradhëtuar” nga presidenti, Florentino Perez.

The Independent”, del së fundmi edhe me një lajm “bombë”. Sipas tyre, Zinedin Zidane është gati që të japë dorëheqjen e menjëhershme nga stoli i Realit.

Sipas tyre, tekniku është aq i zhgënjyer që Perez nuk po i transferon Pogbanë, sa është gati të dorëhiqet për herë të dytë në harkun e një viti.

Nuk dihet si do rrjedhin ngjarjet gjatë orëve në vazhdim, por i sigurt është fakti se dëshirat e Zidane nuk janë plotësuar nga presidenti Perez në këtë merkato vere.

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *