Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

E bëri Veliajn me kunat dhe që do bënte dasëm në kala, Berisha bën veprimin e papritur (FOTO)

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka bërë një denoncim pasditen e sotme ku shkruante se kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj në  një kohë kur qeveria kishte ndaluar dasmat dhe martesat, zgjedh kalanë e Arbanës për të martuar kunatin.

Berisha i referohej mesazhit që kishte mbërritur në adresë të tij nga ‘qytetari dixhital’ i cili shkruante se dasma bëhej nesër. Por se çfarë ndodhi më pas nuk dihet, pasi ish-kryeministri e fshiu statusin e tij në ‘facebook’ brenda pak minutve, ndërsa e vërteta qëndron se bashkëshortja e Veliajt është motër e vetme, ndërsa nuk dihet se kujt i ishte referuar qytetari.

“Lal Plehu mbi ligjet dhe udhëzimet e narkoshtetit! Për të tjerët ndalohen Dasma dhe martesat, Lal Plehu zgjedh Kalan e Arbanës për të martuar nesër kunatin. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha.

“Zoti Berisha,ai klyshi lali eri,marton neser te keshtjella konti ne arbane kunatin e vet,dhe prandaj na bllokoi se zdo njerez se i ka ndaluar dasmat po vet duan me bo ket,flm shpresoj ta publikosh tja plasim ne fytyre ketij shteti flliqesire, Rrespekte”, shkruante Berisha.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *