AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Dy të rinj tentojnë të godasin kryebashkiakun Veliaj

Dy të rinj kanë tentuar të godasin me bojë kryebashkiakun Veliaj, gjatë festimeve të sotme për Ditës e Verës.

Mësohet se të rinjtë janë arrestuar nga policia dhe më pas janë shoqëruar për në komisariat për të treguar arsyen që i ”detyroi” të kryenin këtë veprim.

Kujtojmë që gjesti i spërkatjes me bojë ndoodhi për herë të fundit ndodhi  në Parlamentin Shqiptar, kur ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka spërkati me bojë Kryeministrin Rama pas ky i fundit u tall me të.

Nuk dihet ende nëse dy të rinjtë i përkasin ndonjë grupi të caktuar rinor të FRD-së apo LRI-së.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.