Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Efèktivët u bllokuan nga era e hásháshit në banesë, dròga që vlente 150 mijë paund, kush janë dy shqiptarët e arrèstuar (Emrat+Foto)

Policia  ndaloi një makinë gjatë një operacioni rastësorndërsa iu desh të përballej me një sasi të madhe droge dhe parash. Oficerët vunë re një VË Passat që po drejtohej në Kingsëay në Burnage. Ata vendosën të ndalonin makinën, duke përfshirë shtetasit shqiptarë Olsi Goga dhe Valten Gjini, të dy 33 vjeç, dhe u bënë më të dyshimtë kur gjetën kanaçe për ujitje dhe pleh në makinë.

Oficerët e përshkruanin dyshen se ishin ‘evazivë’, kur u bënë pyetje, dëgjoi prokurori Manchester Croën Court. Ata fillimisht u arrestuan nën dyshimin e vjedhjes së një automjeti, por u arrestuan për atë vepër.

Në përpjekje për të provuar identitetin e tyre, ata ofruan që t’i çonin oficerët në adresën e tyre. Policisë iu tha që një navigacion i ulur në makinë mund t’i drejtonte ata në një apartament të vetëm në dhomë gjumi në Burnage, ku po jetonin.

Valten Gjini

Kur mbërritën, oficerët u ‘mbingarkuan’ nga era e kanabisit, dëgjoi gjykata. Një kontroll në pronën e tyre bëri zbulimin e kanabisit dhe parave, tha prokurorja Sara Haque. Kanabisi ishte në një dollap ajrimi, dhe paratë në sirtarët e një komodine.

Olsi Goga

Policia vlerësoi se ekzistonte rreth 15 kilogramë kanabis, e cila mund të vlente 45,000 dollarë nëse shitej me shumicë, ose 150,000 nëse shkonin në rrugë. Ata zbuluan gjithashtu midis 10,000 dhe 15,000 në para të gatshme. Të dy burrat nuk ishin të njohur për shërbimet e emigracionit në Mbretërinë e Bashkuar.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *