AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Dy kandidatë të rinj nga listat e PD kërkojnë mandatin e deputetit. KQZ shpall emrat

Dy kandidatë të tjerë nga listat shumëemërore të PD-së kanë dorëzuar formualarin e vetëdeklarimit në KQZ dhe pritet që të marrin mandatin e deputetit.

Krenar Rryçi  në listat e PD Durrës dhe Kostaq Papa në listat PD Tiranë janë dy emrat e kandidatëve, ndërkohë KQZ ka paraqitur dhe kandidaturën e Ares Ypi.

Ares Ypi është shprehur ditën e djeshme se formualrin e vetëdeklarimit e ka dërguar gabimisht se mendonte se ishte një detyrim ligjor.(Lexo ketu).

KQZ e ka përfshirë si njoftim Ypin bashkë me dy kandidatët e tjerë pasi nuk është mundur të protokollohet tërheqja e kërkesës nga Ypi.

Ndërkohë shkon në 116 numri i deputetëve në Parlament.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *