Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Dvorani po e mban dhunshëm mandatin”, ish-presidenti në Fax News: Ka shkelur rëndë Kushtetutën

Ish-presidenti Bujar Nishani e cilëson qëndrimin e Ardian Dvoranit në Gjykatën e Lartë, si një shkelje të rëndë kushtetuese.

Në një intervistë për “Fax News”, në emisionin “Aktualitet” Nishani shprehet se Dvorani po mban në mënyrë të dhunshme mandatin.

“Dvorani nuk ka zbatuar prej një kohe të gjatë as vendimin e Gjykatës Kushtetuese, as dekretin e Presidentit për të liruar vendin e tij, pra po e mban në mënyrë të dhunshme mandatin.

Unë mendoj që kërkesa e Presidentit të Republikës është një kërkesë e drejtë. Z.Dvorani ka disa vite që po e shkel Kushtetuten, e ka grisur dhe e ka hedhur në kosh”.- tha Bujar Nishani.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *