AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Durrësi ‘kapet’ në befasi, stuhia shkakton aksident dhe dëme të mëdha (Video+Foto)

Pasditen e sotme një stuhi e fortë ka goditur qytetin bregdetar të Durrësit e shoqëruar me erë dhe reshje shiu.

Stuhia ka shkaktuar dëme të mëdha përfshiorë edhe eksidentin e raportuar më herët nga Faxëeb.al ku një makinë u përplas me një motorëikletë e për pasojë mbeti i plagosur drejtuesi i mjetit.

Një incident tjetër ka ndodhur ku era e fortë ka rrëzuar skelat e vendosura në shkollën 9-vjeçare “Jusuf Puka”, në të cilën ka nisur rikonstruksioni 10 ditë më parë.

Skelat janë rrëzuar thuajse të gjitha por fatmirësisht,  në kantierin e ndërtimit nuk kishte punëtorë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *