Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Durrësi i bashkohet pròtestës kundër pèrdhunimit, vihet re detaji i veçantë (VIDEO)

Me pankarta në duar, dhjetëra qytetarë në Durrës i janë bashkuar thirrjes kundra dhùnës dhe pèrdhunimit. Ata janë mbledhur në sheshin “Liria” duke marshuar drejt Bashkisë Durrës në shenjë pròteste për ndërgjegjësimin e institucioneve.

U vu re se të rinjtë që ishin mbledhur respektonin rregullat e pándemisë së korònavirusit dhe ruanin distancën sociale. Marshimi u nxit nga ngjarja e fundit ku një 15- vjeçare ra pre e abùzimit sèksual nga një 65- vjeçar i cili ishte roja i shkollës të cilin e frekuentonte e mitura.

Pjesëmarrësit kërkuan t’i jepet fund dhùnës ndaj gruas dhe abùzimit ndaj minorenëve, ndërsa kërkuan nga institucionet angazhim maksimal në zbulimin e rasteve të ngjashme.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *