Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Duartrokisni si në kohën e xhaxhit”, Maliqi në Kuvend: Pse jam me presidentin Clinton

Deputeti i pavarur Lefter Maliqi në fjalën e tij në Kuvend, është shprehur sot se vendi po shkon drejt një përplasje civile, dhe shtoi se mes Metës dhe Junckerit ai do të zgjidhte presidentin amerikan Bill Clinton. Maliqi e quajti dinjitoz veprimin e Metës që shtyu zgjedhjet lokale të 30 Qershorit.

Pjesë nga fjala e Maliqit:

Të nderuar shqiptarë po ju drejtohem ju, duke u thënë se në 30 Qershor nuk ka zgjedhje, sepse vendi kalon në diktaturë dhe konflikti do të ishte i pashmangshëm, dhe përgjegjësia do të bjerë te kalorësi i Rilindjes që ka frikë nga zgjedhjet.

Ai e di dhe vetë që nuk do ti fitojë më zgjedhjet, për shkak se i iku Dule, i iku Idrizi, është bashkuar LSI me PD, dhe ka futur në burg dhe deputetët që i bënë fushatë. Kur erdhi Rama këtu pati ovacione si në kohën e xhaxhit, po ju e dini shumë mirë se cili është fundi i diktatorëve.

Pashë një postim të këtij kryeministri që pyeste në Instagram nëse ne besonim presidentin Meta, apo pijanecin Juncker. Unë vetë dhe qytetarët jemi me zotin Clinton, i cili injoroi kalorësin e Rilindjes.

Përsëri jam me presidentin Clinton dhe jam kundër këtij pijaneci që di se zgjedhjet janë në Prill dhe jo në Qershor. Veprimi i presidentit është më dinjitozët që ekziston, ju keni frikë nga zgjedhjet.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *