Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Pèrdhunimi i të miturës nga roja dhe tre të rinj, pezullohet drejtori i shkollës në Kamëz, kush e zëvendëson (EMRI)

Drejtori i shkollës “Azem Hajdari” në Kamëz, Besnik Daci është p.ezulluar nga detyra pasi u bë publik skándali i ábuzimit të të miturës nga roja dhe tre të rinj.

Vendin e tij e ka zënë Mimoza Dosti, e cila është emëruar drejtoreshë. Ditën e shtunë (30 Maj 2020), i gjithë vendi u tròndit nga denòncimi i të miturës në pòlici, e cila tha se roja i shkollës 65-vjecar, Abaz Doku e ka dhùnuar sèksualisht dhe i ka bërë video íntime.

Pamjet i shpërndau tek tre të rinj, të cilët i përdorën për të kërcënuar 15-vjecaren që të kryente marrëdhënie seksuale me ta, në të kundërt do ti shpërndanin në rrjete sociale. Pas denòncimit, kanë rënë në prángat e pòlicisë dhe janë dènuar me bùrg.

Familja ka kërkuar që shteti ti ndihmojë për tu shpërngulur në një zonë tjetër pasi nuk kanë më fytyrë të qëndrojnë në Babrru pasi të gjithë e kanë mësuar historinë trònditëse. Ndërsa ditën e nesërme është paralajmëruar që do të mbahet një marshim në sheshin Nënë Tereza në orën 16:00 me postera që femra është e shenjtë dhe se duhet të mbrohet.. (A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *