Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Dosja “Sota”, Altin Qato mbërrin në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, pse ndodhet aty Drejtori i Policisë së Elbasanit

Dosja e Orest Sotës ka mbërritur në Prokurorinë  e Krimeve të Rënda, raporton “Fax News“.  Drejtori i Komanduar i Policisë së Elbasanit Altin Qato ka mbërritur në Prokuroinë e Krimeve të Rënda në sajë të takimit për korodiminim e punës prokurori-polici. 

 Altin Qato u emërua  Drejetor i komanduar i  Policisë së  Elbasanit pas shkakrimit të disa drejtorëve të policisë në vend.  Kujtojmë që   makinën e Sotës u gjetën  dy patenta të Saimir Tahirit si edhe 863 mijë euro.

Pak ditë më parë  për çështjen “Sota” Prokuroria  e Elbasanit  shpalli  moskompetencën  dhe dosja po u nis për  në Prokurorinë e  Krimeve të Rënda.

“Orest Sota është arestuar pak ditë më parë në Elbasan është gjendur në makinë një shumë e madhe lekësh. Edhe  kjo ka detyruar që Prokurroria e Elbasanit të shpallë moskompetencën. 

Prokuroria e  Elbasanit nuk e ka të drejtën për të hetuar një çështje të tillë. Në bazë të procedurës kjo hetohet nga Prokuroria  e Krimve të Rënda. Mbi Sotën rëndojë edhe akuza të tjera”,  raportoi gazetari i“Fax News” nga Elbasani. 

 Sjellim në vëmendje më datën 1 nëntor biznesmeni Orest Sota u arrestua në Elbasan pasi u kap nga policia me 860 mijë euro me vete.  Po kështu brenda makinës iu gjetën edhe pantentat e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit.  (J.V/Faxweb)

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *