Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Zbardhet dosja e plotë e próstitucionit/ Ankesat për mungesë klientësh dhe rivaliteti mes tyre, përgjimet: Ja mora 20 mijë lekshin Lulit

Mëngjesin e sotëm pólicia bëri të ditur se ka goditur një rrjet próstitucioni në Kavajë, ku kanë rënë në pranga dy biznesmen si edhe 5 vajza, për veprën penale “Próstitucioni”. Mes të arrestuarve është edhe një klient, i cili u kap në flagrancë duke kryer marrëdhënie s*ksuale kundrejt pagesës, me Q. R.

Ndërkohë janë mësuar edhe emrat e prónarëve të hoteleve të cilët i kishin kthyer binzeset e tyre në ‘fole’ të prótitucionit. Mësohet se dy prónarët e hotelit ku ushtrohej próstitucioni janë Bujar Gjuzi dhe Fatmir Hoxha.

Fax News zbardh të plotë dosjen hetimore të operacionit “Zhuri” si dhe emrat e vajzave dhe personave të përfshirë ku u vunë në pranga 2 pronarë hotelesh si edhe 5 shtetase që ushtronin próstitucion.

Nga verifikimet rezulton se ato ushtronin prostitucion jo vetëm në 2 hotelet “Alesio” dhe “Pishat” në pronësi të Fatmir Hoxhës dhe Bujar Gjuzit, por edhe në qytete të tjera si Durrës, Fier, Lushnje etj.

Bisdeda e datës 26.12.12 mes dy vajzave që ushtronin próstitucion:
-Do dal njëherë anej
-Do dalish anejj!
-E pra të dal anej. Po pres tu, nuk po dal.

Biseda e datës 26.12.2019 mes dy vajzave:
-Dëgjo këtu mua, merre numrin e ‘R’ se mu nuk më hyn
– Çar?
-Po iki içik ‘K’ të marrë ‘A’, po një çikë numrin e ‘R’ nuk ma ke shkrujt ti mua
-Aty e ke mi, ‘R’ taksi

Datë 26.16 2019, komunikim mes dy vajzave;
-Ku e le?
-E ke mrena të pengjerja, ke ajo tavlla.

Bisedë mes njërës vajzë dhe një numri të paidentifikuar
-Ja mora 20 mijë lekshin Lulit
-I paidentifikuar: Mirë, kur të vish në Mal të robit më merr në telefon

Klient i çon sms një prej vajzave të përfshira në këtë skemë prostitucioni:
-Na gjej na një shoqe se jam me 4 shok.
– S’ka gjë se i mbaj unë të gjithë tek e tek.

30 janar 2020, një prej vajzave i shkruan një klient:
-Doktori jam, shoku i X, kur do ta lemë për t’u takuar me atë shoqen? Jo këtë të herës së fundit atë tjetrën. Më thuaj se do ta mbyll telefonin për vitin e ri dhe nga data 7 do ta hap.

Komunikimet mes vajzave që ushtronin prostitucion dhe klientëve shpesh herë ishin edhe të koduar si për shembull: -Ku je, jam ai djali që u takuam 1 javë më parë, hëngrëm pilaf bashkë. SMS2: Ku je të vij të bimë atë kafen

Një nga sms: Jam e lumtur të kaloj një natë më ty, unë të fal zemrën, ti më fal dashni.
Mes komunikimeve është kapur edhe një rivalitet mes 5 të arrestuarave: Shyqyr që iku ajo të kap ndonjë unë se s’paska fare. Kam kap nja dy me 25, inshallah kap edhe dy sot.

Policia ka kapur komunikime ku klientët edhe kërcénonin:
-Hajde o majmune se kur të të shoh nesër do të të shkly
-Pse s’më flet, ku të të gjej të të…. Ose “na merr dhe ndonjë shoqe
-Ku je se dua të të…
-O pjeshkë pse se hap telefonin? Po vij nga Fieri të të takoj tek Bishti i Zhurit, do të fus…

Nga raportet rezultojnë se pasi ato komunikojnë me klientët ushtrojnë prostitucion në ambientet e hoteleve, konkretisht Hoteli në pronësi të Bujar Gjuzit me kat të parë bar-restorant dhe kati i dytë hotel me emër “Alesio” në pronësi të Fatmir Hoxhës edhe ai me të njëjtin funksion ndërsa ka dyshime se edhe hoteli i Altin Murrizit shërbente për vepra të tilla penale.

Ndërkohë sipas raportit në fjalë, E.K; banues në Kavajë shoqëron vajzat që ushtrojnë próstitucion me destinacion nga Kavaja deri tek Bishti i Zhurit. Një rast i tillë është me shtetasen G. D.

D. M; G.D; M. M; E. N (B); V. M; Q. R, Ç. Z; F .H;, E.K; A. M; janë përgjuar në bisedat e tyre telefonike për një afat kohor prej 15 ditësh.

Pas hétimeve qëkanë zgjatur me muaj të tërë, është bërë edhe ndalimi dhe prócedimi i personave të përfshirë përfshirë edhe pronarët e hoteleve për veprën penale, “Mbajtja e lokaleve për próstitucion” Ushtrimi i próstitucionit”.

Në këtë raport shkruhet se nga 6-raporte shërbimi të përpiluara n ga punonjësit e pólicisë shoqëruar me disa fotografi dhe filmime në dy CD, rezulton se një numër prej 7-8 persona, femra të moshës nën 40-vjeçe, qëndrojnë në anë të aksit rrugor, dhe nëpërmjet xhesteve próvokuese, komunikojnë me drejtues të automjeteve, dhe në disa raste janë konstatuar se ato kanë hipur në automjetet e tyre dhe vajtur në drejtim të hoteleve, e pas njëfarë periudhe janë rikthyer në vendin ku qëndronin zakonisht.

Për biznesmenët Fatmir Hoxha dhe bujar Gjuzi, sipas organit të akuzës ekziston nevoja e sigurimit personal për kryerjen e hetimeve të mëtejshme, pasi për ta ekziston dyshimi se kanë kryer veprat pénale të “Shfrytézimi i próstitucionit”, dhe “Mbajtja e lokaleve për próstitucion”.

Për 5 vjaza ekziston po ashtu nevoja e sigurimit personal për kryerjen e hétimeve të mëtejshme, pasi për ta ekziston një dyshim një dyshim të kryer për veprat pénale “Ushtrim próstitucioni”.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *